zdjęcie do wpisu o szkoleniu chemia

Paznokcie i chemia – jak dzięki szkoleniu można zrozumieć produkty do stylizacji paznokci

Stylizacja paznokci to bardzo wymagająca praca. Stylistka musi posiadać kierunkową wiedzę, w zasadzie graniczącą z wiedzą medyczną czy farmaceutyczną. Znajomość właściwości produktów wykorzystywanych do stylizacji paznokci, ich składu chemicznego, możliwości łącznego stosowania różnych preparatów jest konieczna, aby w pełni wykorzystać ich potencjał i pracować efektywnie. Dlatego tak ważne jest nieustanne doskonalenie się, podnoszenie kwalifikacji i poszerzanie wiedzy z zakresu technik i technologii stylizacji paznokci.

Znajomość płytki paznokcia

W stylizacji paznokci znajomość płytki paznokcia to podstawa. Shark Beauty proponuje szkolenie chemia, którego jednym z zagadnień będzie analiza płytki paznokcia. Dowiesz się co stanowi budulec paznokcia, jak kształtuje się w macierzy, czyli kieszeni paznokcia, z jakich warstw się składa, oraz jak przygotować płytkę do stylizacji. Zdobędziesz obszerną wiedzę o tym jak produkty wykorzystywane podczas stylizacji oddziałują na płytkę paznokcia. Poznasz skład oraz konkretne przykłady produktów, z jakich najlepiej korzystać tak, aby działały skutecznie.  

Adhezja – co warto o niej wiedzieć

Chemia i fizyka to nieodłączne elementy w stylizacji paznokci. Mając już szeroką wiedzę na temat płytki paznokciowej, należy zgłębić zasady bezpiecznego oczyszczania jej, nakładania bazy oraz poszczególnych warstw produktów do stylizacji. Dobra stylistka powinna wiedzieć jak działa siła wiązania między produktem, a powierzchnią paznokcia,  warto więc skorzystać ze szkolenia „Chemia”.  Dowiesz się jak powstają nietrwałe wiązania chemiczne, w wyniku oddziaływań międzycząsteczkowych przylegających do siebie warstw oraz jak poradzić sobie z porowatą powierzchnią płytki paznokcia. 

Różnica płynów do czyszczenia i odtłuszczania

Dlaczego znajomość chemii produktów do stylizacji paznokci jest taka ważna? Ponieważ to od jakości płynów i preparatów zależy efekt pracy stylistki. Stylistka powinna znać skład preparatów do oczyszczania i odtłuszczania, i wiedzieć, w jaki sposób preparaty odtłuszczają płytkę paznokcia oraz które dehydratują ją, zapobiegając powstawaniu odprysków. Przygotowanie paznokcia do nałożenia kolejnych preparatów jest niezwykle ważne w uzyskaniu wysokiej efektywności pracy stylistki. 

Działanie alkoholu izopropylowego

Skoro już mowa o odtłuszczaniu i przemywaniu paznokci podczas stylizacji, na szkoleniu nie zabraknie informacji na temat działania alkoholu izopropylowego. Rozwiejemy mity o tym, że alkohol izopropylowy jest niebezpieczny dla płytki paznokcia i wyjaśnimy, kiedy nie stanowi zagrożenia oraz podzielimy się doświadczeniem, kiedy nie należy się go obawiać. To bardzo ważna wiedza dla przyszłych stylistek paznokci, warunkująca bezpieczne korzystanie z produktów opartych o alkohol izopropylowy lub aceton. 

Czym jest kwasowość produktów oraz jak działają na płytkę paznokciową

Zadaniem primera do paznokci jest zwiększenie przyczepności lakieru czy masy żelowej. Na naszym szkoleniu poznasz różnice między primerem kwasowym, bezkwasowym i ultrabondem. Dowiesz się jak sprawdzić ich lepkość oraz pod jakie systemy je wykorzystywać, aby ich efektywność była największa. Nauczysz się również rozpoznawać, kiedy ultrabond nie nadaje się dalej do użytku i nie należy go wykorzystywać.    

Baza, jej skład i właściwości

Baza to pierwsza warstwa, nakładana zaraz po odtłuszczeniu na przygotowaną do stylizacji płytkę paznokcia, która ma na celu odpowiednio związać ją z kolejną warstwą, czyli z lakierem. To od odpowiednio dobranego składu bazy i jej właściwości zależy trwałość manicure. W czasie szkolenia “Chemia” podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę przy wyborze bazy. Zostanie również poruszony temat kwasowości bazy oraz jak długo należy utrzymywać paznokcie pod lampą, żeby wywołać najbardziej trwały efekt. Dowiesz się także z czego wynika różnica cen baz na rynku oraz to, które bazy warto wybrać i dlaczego.

Hema, di-hema, a uczulenia

Środki chemiczne, będące składnikami preparatów stosowanych do stylizacji paznokci, mogą wywoływać uczulenia. To kolejny powód wyjaśniający, dlaczego kompleksowa znajomość produktów kosmetycznych do manicure jest taka ważna. Z pewnością każdy już słyszał o działaniach niepożądanych składników chemicznych, zawartych w lakierach hybrydowych zawierających substancje hema i di-hema. Podczas szkolenia wyjaśnimy, jak postępować z takimi preparatami, oraz dlaczego mogą powodować reakcje alergiczne, i co zrobić w takim przypadku.

Zwiększ swoją wiedzę i skorzystaj ze szkolenia “chemia” w Shark Beauty

Chcesz rozpocząć przygodę ze stylizacją paznokci? A może zajmujesz się tym profesjonalnie, ale cały czas poszerzasz swoje horyzonty? Zapraszamy Cię do Shark Beauty Bar na webinar „Chemia”, podczas którego zajmiemy się tematyką produktów do stylizacji paznokci. Oprócz krótkiej zapowiedzi zawartej w artykule, na koniec szkolenia będzie wisienka na torcie, a więc „wiek stylizacji”. Czujesz się zaciekawiona? Dołącz do spotkania, czekamy na Ciebie.