Każda dobra stylistka z pasją oddaje się swojej pracy. W centrum jej uwagi jest zadowolenie Klientek i robi wszystko, aby spełnić ich oczekiwania. Aby długotrwale utrzymać wysoką efektywność swojej pracy i doskonałą jakość świadczonych usług, należy zadbać również o siebie. Dlaczego to takie ważne? Dowiesz się uczestnicząc w szkoleniu „Zdrowie stylistki”, od Shark Beauty Bar.
Ważne aspekty wyposażenia salonu
W pracy stylistki paznokci niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny miejsca pracy. Wielogodzinna praca w wymuszonej pozycji, z wykonywaniem powtarzalnych ruchów, jest przyczyną znacznego obciążenia układu ruchu stylistki. Wpływa to na powstawanie wielu chorób zawodowych i urazów. Konieczny jest więc właściwy dobór wszystkich elementów wyposażenia. Doskonałym rozwiązaniem są podpórki na ręce klientki. Dołącz do szkolenia i dowiedz się, dlaczego pełnią tak ważną rolę.
Poza tym, każdy salon powinien posiadać pochłaniacze, ale to właściwy ich dobór jest warunkiem bezpiecznej pracy. Podpowiemy Ci jak działają pochłaniacze i które z nich warto wybrać. Powietrze wypełnione chemicznymi oparami, może szkodzić nie tylko Klientom, ale przede wszystkim, przebywającym w nim po kilka godzin dziennie pracownikom. Podczas szkolenia „Zdrowie Stylistki” wskażemy Ci jak powinien wyglądać profesjonalny salon oraz jakie elementy stałe powinny się w nim znaleźć.
Wyposażenie stanowiska pracy
Ergonomia stanowiska pracy jest warunkiem nie tylko wysokiej efektywności, ale również komfortu pracy. Stanowisko pracy, powinno być tak przygotowane, żeby nie obciążać zbytnio kręgosłupa. Stylistka musi mieć łatwy dostęp do każdego miejsca i swobodę poruszania się, a narzędzia i akcesoria do wykonywania zabiegów powinny znajdować się w zasięgu ręki. Warto skorzystać z dedykowanego zdrowiu stylistki szkolenia i dowiedzieć się, na jakie schorzenia szczególnie narażone są stylistki paznokci, oraz jak poprawnie zorganizować swoje stanowisko pracy.
Światło w salonie
Odpowiednie oświetlenie w salonie jest bardzo ważne. Sztuczne światło, musi być tak dobrane, aby nie męczyć zbytnio wzroku stylistki paznokci, pracującej przy nim po kilka godzin dziennie. Warto więc rozważyć odpowiednie szkolenie, gdzie zostanie przekazana wiedza, jak dobrać właściwe oświetlenie, rodzaj i ilość jego źródeł. U nas dowiesz się, która barwa światła najmniej męczy oczy oraz dlaczego nie powinno się łączyć światła zimnego, ciepłego i dziennego.
Wygląd stylistki paznokci
Wygląd stylistki, jej dłoni i paznokci to wizytówka salonu kosmetycznego. Ale idźmy dalej, chodzi nie tylko o estetykę, ale również o bezpieczeństwo zabiegów. Dłonie stylistki stykają się codziennie ze skórą dłoni wielu Klientek oraz ze środkami chemicznymi do stylizacji paznokci, dlatego należy je szczególnie chronić. Na szkoleniu dotyczącym zdrowiu stylistki dowiesz się, których rękawiczek używać, aby środki chemiczne nie powodowały uczuleń oraz jak często je zmieniać. Dodatkowo, pyłek chemiczny może przenosić się na ubraniu. Warto więc do codziennej pracy jako stylistka posiadać odpowiednio wybrany zestaw odzieży przeznaczonej tylko do pracy w salonie. Na szkoleniu „Zdrowie stylistki” dowiesz się jak dbać o dłonie, poznasz sposoby nieinwazyjnej dezynfekcji, odkażania i ochrony uszkodzonego naskórka.
Alergeny a zdrowie stylistki paznokci
Jeśli już korzystałaś z naszych szkoleń to wiesz, jakie produkty do stylizacji paznokci wybrać, aby uniknąć podrażnień skóry czy układu oddechowego. Należy jednak pamiętać, że są to preparaty chemiczne, które w kontakcie ze skórą czy śluzówką nosa mogą wywołać uszkodzenia lub uczulenia. Nie da się uniknąć reakcji alergicznych, spowodowanych substancjami chemicznymi, które unoszą się w całym salonie. Mogą one prowadzić do podrażnienia gardła, przewlekłego kaszlu, astmy lub wystąpienia reakcji alergicznej w obrębie ust. Na szkoleniu podpowiemy Ci, jak zminimalizować to ryzyko tak, aby praca nie obciążała Twojego systemu odpornościowego i nie była źródłem stresu, a wręcz przeciwnie, dawała radość i satysfakcję. Dowiesz się co robić, aby zminimalizować ryzyko powstawania stanów zapalnych skóry, porannego kaszlu, dermatypu czy wysypek lub swędzeń skóry.